شعر و ادب + بيوگرافي و هنر
س
پاكسازي بدن از قندها در ۷ روز

آيا شما اضافه وزن داريد؟ آيا هميشه هوس خوردني‌هاي شيرين مي‌كنيد؟ آيا شما با انجام رژيم‌هاي كم چرب، باز هم لاغر نمي‌شويد؟ يا حتي شايد بدتر، آيا شما به ديابت نوع ۲ مبتلا شده‌ايد؟ اگر شما به هر كدام از سوال‌هاي بالا پاسخ مثبت داديد، وقتش است كه قند را تا حد امكان از بدن خود دور كنيد. اما چطور مي‌توان چنين كرد؟

تصميم به انجام اين سم‌‌زدايي بگيريد: شما مي‌توانيد در همين لحظه اين كار را بكنيد. تنها بايد تصميم بگيريد. بگوييد: «وقتش است قند را كنار بگذارم و زندگي سالم‌تري داشته باشم.»

از همين لحظه ديگر مواد قندي مصرف نكنيد: گفتنش بسيار راحت‌تر از انجام آن است. در همين لحظه قند و شيريني‌هاي ديگر را كامل ترك كنيد. ديگر حتي از شيرين‌كننده‌هاي مصنوعي نيز استفاده نكنيد. اين مواد اشتهاي شما را براي مصرف قند افزايش داده و سبب ذخيره چربي مي‌شوند. از موقعي كه تصميمتان را گرفتيد، كليه غذاهايي كه داراي روغن‌ هيدروژنه يا چربي‌هاي ترانس يا مونوسديم گلوتامات (MSG) هستند را نيز بايد كنار بگذاريد.

 

 

 

آب، قهوه و چاي بنوشيد: به بيان ديگر، كالري ننوشيد. از نوشيدن آب ميوه‌ها به‌ويژه انواع صنعتي احراز كنيد. مصرف آب ميوه طبيعي و سبزيجات مانعي ندارد اما سعي كنيد در مقادير مناسب و به اندازه استفاده نماييد. به هيچ‌وجه نوشابه يا نوشيدني‌هاي ورزشي مصرف نكنيد.

مقداري پروتئين به رژيم غذاييتان اضافه كنيد: انرژي موردنيازتان در طول روز را با مصرف مقداري پروتئين، به‌ويژه در نوبت صبحانه، تامين نماييد. اين امر به تنظيم مقدار قند خون و انسولين شما كمك مي‌كند و از اشتهاي شما براي غذاهاي شيرين مي‌كاهد.

كربوهيدرات و قند مناسب را مصرف كنيد: اغلب مي‌گويند در رژيم غذايي كم قند، بايد كه از قندها به صورت كامل دوري كرد. اما انواعي از كربوهيدرات‌ها هستند كه شما مي‌توانيد هر چقدر كه ميل داريد از آنها استفاده كنيد: «سبزيجات»، اما حواستان باشد كه از سبزيجات نشاسته‌اي استفاده نكنيد. نبايد سيب زميني، كدو مسما و چغندر بخوريد. اين كار تنها براي ۷ روز الزامي است. پس از يك هفته، مي‌توانيد دوباره از اين مواد استفاده كنيد.

مقداري چربي استفاده كنيد: چربي‌ها لزوما شما را چاق نمي‌كنند. اما اين قندها هستند كه نقش اصلي را در چاق شدن بر عهده دارند. چربي‌ها به شما احساس سيري القا مي‌كنند و قند خون شما را متعادل نگاه مي‌دارند. بدن شما براي انرژي دهي به سلول‌هايتان و دريافت مقادير بالاي انرژي، نيازمند چربي‌ها است.

براي سخت‌ترين مرحله آماده شويد: حالات اضطراري كاهش قند خون واقعي هستند. براي خودتان يك بسته مقابله با حالت اشتهاي اضطراري قند آماده كنيد. مانند مقداري از مواد پروتئيني، ميوه‌جات و مقداري اندكي چربي.

 

پاكسازي بدن از قندها در ۷ روز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۵۷:۵۶ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
راه‌هاي پيشگيري از آرتروز

آرتروز بيماري شايع دوران سالمندي است و رعايت سلامتي مفاصل، بهترين راه پيشگيري از آن است. آرتروز بيماري اي است كه مشخصه آن تخريب پيشرونده غضروف مفصل است. غضروف بافتي لغزنده است كه انتهاي استخوان‌ها را در ناحيه مفصل مي‌پوشاند. اگر اين غضروف آسيب ببيند، شروع آرتروز تلقي مي‌شود. اين بيماري به تدريج پيشرفت كرده و غضروف را كاملا از بين مي‌برد. آرتروز يا استئوآرتريت شايع‌ترين بيماري از دسته التهاب مفاصل است. تا كنون درماني قطعي براي پيش روندگي آرتروز وجود ندارد، پس بسيار مهم است كه نگذاريم دچار آرتروز شويم. چند عامل وجود دارد كه مي‌تواند زمينه ساز ابتلا به آرتروز باشد. هر چه سن بالاتر برود، خطر ابتلا به اين بيماري بيشتر مي‌شود، به گونه‌اي كه در همه افراد بالاي ۶۰ سال نشانه‌هاي آرتروز گردن را مي‌توان يافت. البته اين بيماري ممكن است بدون علامت باشد كه در عكسبرداري مشخص مي‌شود.افزايش وزن، تغذيه نامناسب و بيماري‌هاي روماتيسمي (در صورت درمان نشدن) مفصل را بيمار مي‌كند. آسيب رباط نيز اگر درمان نشود، به آرتروز منجر مي‌شود.افرادي كه آرتروز دارند بايد بيشتر مراقب باشند. آرتروز دردي است كه با فعاليت بدني افزايش مي‌يابد و با استراحت بهتر مي‌شود. استفاده صحيح از مفاصل، تقويت مناسب عضلات و مصرف داروهايي كه توسط پزشك تجويز مي‌شود، به صورت خوراكي يا تزريق در مفصل و در نهايت عمل جراحي از راه‌هاي درمان اين بيماري است.

 

 

علي صفري، پزشك متخصص ارتوپد در اين باره مي‌گويد: «آرتروز، جزو شايع ترين بيماري‌هاي استخواني مفصلي است كه يا وابسته به سن است و يا به دنبال ضربه و تروما ايجاد مي‌شود.بر اساس بررسي‌هاي انجام شده، ۸۰ درصد مبتلايان به آرتروز، محدوديت‌هاي حركتي دارند، دچار افت كيفيت زندگي مي‌شوند و نمي‌توانند فعاليت‌هاي روزمره خود را به درستي انجام دهند.شيوع آرتروز در زنان و مردان برابر است. رعايت بهداشت مفاصل، بهترين راه پيشگيري از آرتروز است و بين سنين ۲۰ تا ۳۰ سالگي بايد از فشارهاي بيش از حد بر مفاصل، نشستن و ايستادن طولاني اكيدا خودداري كرد. ورزش و پياده روي، انجام حركات كششي نرم و مداوم و تغذيه سالم و سرشار از شير و لبنيات در پيشگيري از آرتروز تاثير بسزايي دارد.مصرف سيگار و برخي داروها در بروز آرتروز موثر است. شايع ترين مفصل درگير در آرتروز، زانو است كه استفاده از دارو درماني، فيزيوتراپي، استخر، آب درماني و مكمل‌هاي غضروف ساز در بهبود وضعيت بيماران مبتلا بسيار تاثيرگذار است.درمان به دو شكل جراحي و غير جراحي انجام مي‌شود كه درمان غير جراحي شامل استفاده از داروهاست و از داروهاي مسكن، ضد التهابي و غضروف ساز شروع مي‌شود.

 

راه‌هاي پيشگيري از آرتروز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۵۷:۱۴ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
خوراكي هايي براي رفع رفلاكس معده

اگر شما نيز از رفلاكس اسيد معده به مري رنج مي بريد به احتمال زياد در حال حاضر به خوبي مي‌دانيد بايد از خوردن و نوشيدن چه چيزهايي اجتناب كنيد. اما هميشه صحبت كردن از نبايدها جالب و جذاب نيست. آيا در چنين شرايطي غذاها و نوشيدني‌هايي وجود دارد كه بايد مصرف كنيد؟ خوشبختانه پاسخ به اين سوال مثبت است. درست همانند برخي از غذاهايي كه مي‌توانند رفلاكس شما را بدتر كنند، غذاها و نوشيدني هايي وجود دارد كه قادر است با التهاب موجود و اسيد ناراحت كننده معده مبارزه كند و معده شما را با موانع محافظت كننده پوشش دهد.

زنجبيل:

 

ممكن است به هنگام درد شكم از زنجبيل استفاده كنيد. اما به خاطر داشته باشيد كه خاصيت ضد التهابي آن مي‌تواند رفلاكس اسيد را نيز بهبود ببخشد. سعي كنيد چاي زنجبيل را در چنين شرايطي امتحان كنيد. كافيست برش‌هاي زنجبيل را در آب داغ بريزيد. به خاطر داشته باشيد كه استفاده از شكر و قند در اين نوشيدني مي تواند رفلاكس اسيد را بدتر نمايد.

موز:

 

جاي تعجب و شگفتي نيست كه ميوه‌هاي بسيار اسيدي همچون پرتغال، گريپ فروت يا توت ها مي‌توانند رفلاكس اسيد را بدتر نمايند. اما غذاهاي قليايي با PH بالاتر قادرند اسيديته معده را خنثي سازند و به بهبود نشانه‌ها كمك كنند.موز با PH حدود ۴.۵ الي ۵.۲، يكي از بهترين مواد قليايي براي بهبود نشانه‌هاي رفلاكس اسيد معده به مري است.

ماست:

 

ماست مي‌تواند با اسيديته معده مبارزه كند. ماست شيرين نشده را مصرف كنيد و سعي كنيد از ماست كم چرب يا بدون چربي استفاده نماييد. غذاهاي پرچرب مي تواند فشار موجود در اسفنگتر مري را كاهش دهد و همين امر موجب مي شود فرايند هضم به زمان زيادي نياز داشته باشد و رفلاكس بدتر گردد.

خربزه:

 

همانند موز، خربزه نيز يكي از مواد قليايي محسوب مي‌شود. سعي كنيد طالبي، هندوانه يا خربزه را در اسموتي‌هاي خود به كار گيريد.

سبزيجات سبز:

 

دلايل بسيار زيادي براي مصرف سبزيجات سبز رنگ وجود دارد اما يك دليل نيز به دلايل ديگر اضافه كنيد. اين سبزيجات سبز رنگ همچون مارچوبه، كلم بروكسل، كلم پيچ و اسفناج بسيار قليايي هستند.

جوي دوسر:

 

تمامي غلات سبوس دار براي بهبود نشانه‌هاي رفلاكس اسيد عالي هستند اما در اين ميان جوي دوسر مي‌تواند بسيار قدرتمند باشد زيرا بافت ژلاتيني آن مي‌تواند ديواره معده را پوشش دهد. مصرف يك پيمانه جوي دوسر به همراه شير يا شير بادام كم چرب عالي است.

آدامس:

 

جويدن آدامس مي‌تواند آب دهان و توليد بزاق را بيشتر كند. همين امر موجب مي‌شود مقدار اسيدي كه در مري وجود دارد كاهش يابد. فقط به خاطر داشته باشيد كه بايد از جويدن آدامس‌هايي با طعم نعناع خودداري كنيد زيرا اين طعم مي‌تواند مري شما را به حالت استراحت درآورد و رفلاكس را بدتر كند.

خوراكي هايي براي رفع رفلاكس معده


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۴۹:۱۸ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
دلايل توقف كاهش وزن شايد با مصرف مكمل‌ها، توانايي و دستاوردهاي كاهش وزنتان را از بين مي‌بريد

آيا فكر مي‌كنيد كه با مصرف مكمل‌هاي آنتي اكسيدان مخصوصا ويتامين C و E از بدنتان در مقابل فشار ناشي از ورزش، محافظت مي‌كنيد و بدنتان را آماده مي‌كنيد تا هر روز بتواند در باشگاه ورزش كند؟ برطبق يك تحقيق جديد، اين تفكر چندان هم درست نيست. بسياري از مطالعات اخير نشان داده‌اند كه تجزيه ماهيچه‌ها كه در طول ورزش اتفاق مي‌افتد، در واقع چير خوبي است زيرا باعث افزايش حساسيت به انسولين و كاهش وزن مي‌شود. مصرف دوز زيادي از آنتي اكسيدان‌ها بعد از ورزش مي‌تواند مانع پاسخ مفيد و طبيعي بدنتان به ورزش شود. اگر كاهش وزنتان، متوقف شده، از ويتامين‌هاي C و E استفاده نكنيد و ببينيد چه اتفاقي مي‌افتد.

 

همراه با كاهش كالري، خوابتان را نيز كم كرده‌ايد

 

با توجه به تحقيقي كه چند سال قبل توسط پزشكان در دانشگاه مركز منابع باليني عمومي شيكاگو انجام شد، افراد تحت رژيم شب‌ها كمتر از ۶ ساعت مي‌خوابيدند، بطور قابل توجهي كمتر از آنهايي كه ۸ ساعت مي‌خوابيدند، چربي از دست دادند و علاوه بر آن، بيشتر احساس گرسنگي مي‌كردند. مدير اين مطالعه دكتر پلامن پنو، استاديار پزشكي در دانشگاه شيكاگو مي‌گويد: اگر هدف شما، از دست دادن چربي است، كم خوابي مانند گذاشتن چوب لاي چرخ دوچرخه‌تان است. بنظر مي‌رسد كاهش ساعات خواب روشي كه در جامعه مدرن، فراگير است تلاش‌هاي شما براي كاهش چربي از طريق رژيم غذايي را بر باد مي‌دهد. در مطالعه ما، كاهش خواب، از دست دادن چربي را تا ۵۵ درصد كاهش داد. اگر مي‌خواهيد چربي بيشتري از دست بدهيد، تلويزيون را خاموش كنيد و به رختخواب برويد.

با شدت كم، تمرين مي‌كنيد

آيا سرعت كاهش وزنتان، كم شده است؟ شايد لازم باشد سرعت تمريناتتان را افزايش دهيد. مطالعات نشان مي‌دهند كه تمرينات اينتروال با شدت بالا يا تمرين با شدت بالا به مدت ۳۰ ثانيه تا چند دقيقه و بعد از آن، ۱ تا ۲ دقيقه زمان ريكاوري(بدون هيچ تمرين يا تمرين بسيار كم شدت) و سپس تكرار اين چرخه براي چندين بار بيشتر از تمرينتان هوازي با شدت متوسط، ساده و قديمي، باعث كاهش وزن مي‌شود. اگر معمولا با سرعت متوسط و بمدت ۳۰ دقيقه، آهسته مي‌دويد بجاي آن، خودتان را بمدت ۵ دقيقه با يك سرعت كم، گرم كنيد سپس با شدت بسيار بالا بمدت ۱ دقيقه بدويد و با ۴ دقيقه دويدن بسيار آرام، خودتان را ريكاوري كنيد. اين كار را ۵ بار تكرار كنيد.

چگونه مي‌توانيد بفهميد كه شدت تمرينتان، بالاست؟ ضربان قلبتان را اندازه بگيريد. تمرينات با شدت بالا، آنهايي هستند كه باعث مي‌شوند ضربان قلبتان به ۷۰ تا ۸۵ درصد حداكثر ضربان قلبتان برسد. اما قبل از آنكه براي تعيين حداكثر ضربان قلبتان، محاسبات ذهني انجام دهيد(۲۲۰ منهاي سنتان)، يك فرمول ظاهرا جديدتر و دقيق‌تر را امتحان كنيد كه پس از مطالعه بر روي بيش از ۳۰۰۰ مرد و زن ۱۹ تا ۸۹ ساله، بوجود آمده: ۲۱۱ منهاي ۶۴ درصد از سن‌تان. اين فرمول جديدتر، عدد بالاتري تحويل مي‌دهد اما اين، چيز خوبي است. هر چه بيشتر تلاش كنيد، به نتايج بهتري مي‌رسيد.

كالري غذاهاي خارج از خانه را دست كم گرفته ايد

اگر صادقانه بگوييم، اين، كار سختي است. اخيرا محققان دانشگاه تورنتو، محتواي كالري غذاهاي ۱۹ رستوران زنجيره‌اي را بررسي كردند و نتايج؛به معني واقعي كلمه، غيرعادي بود. بطور متوسط، وعده‌هاي صبحانه، ناهار و شام، ۱۱۲۸ كالري داشتند(در حالي كه تحقيق قبلي نشان داده بود، وعده‌هاي غذايي فست فودها حدود ۸۸۱ كالري دارد و اين ۱۱۲۸ كالري، ۵۶ درصد از ۲۰۰۰ كالري توصيه شده توسط FDA است كه يك فرد بزرگسال سالم بايد در هر روز بخورد) و اين كالري، حتي شامل دسر هم نمي‌شود. محققان محاسبه كرده‌اند كه دسر بطور متوسط ۵۴۹ كالري ديگر به اين كالري‌ها، اضافه مي‌كند. همه رستوران‌ها نه فقط فست فودها براي افرادي كه تحت رژيم هستند، مانند ميدان مين هستند. براي جلوگيري از صدمه به رژيم غذايي و توقف كاهش وزنتان، در رستوران‌ها از وعده‌هاي غذايي استفاده كنيد كه با عنوان “سالم” در منو درج شده‌اند. در اين مطالعه، چنين وعده‌هايي بطور متوسط ۴۷۴ كالري، ۱۳ گرم چربي(۲۰ درصد از ارزش روزانه‌تان) ۳ گرم چربي اشباع(۱۷ درصد از ارزش روزانه شما) و ۷۵۲ ميلي گرم سديم(۵۰ درصد ميزان كافي روزانه) داشتند و اگر گزينه “سالم” در منو وجود ندارد، غذاي اصلي‌تان را نصف كنيد و از سس، دسر و چيزهاي اضافه‌اي مانند نان، كمتر استفاده كنيد. به اين منظور، استفان گالو، نويسنده “ده فرمان لاغري” توصيه مي‌كند كه در انتهاي ميز بنشينيد زيرا نان، چيپس و بقيه چيزهايي كه بطور مشترك سرو مي‌شوند، معمولا تا رسيدن به وسط ميز، تمام مي‌شوند.

بخاطر وزنتان، استرس داريد

كاهش وزن، كار ترسناكي نيست. يك كار چالش برانگيز است كه به تمركز و اميد مداوم نياز دارد. به همين دليل پژوهشگران دانشكده پزشكي كك در دانشگاه كاليفرنياي جنوبي در لس آنجلس، اخيرا نتايج حاصل از تمام مطالعات تحقيقاتي موجود در مورد تاثير مراقبه بر خوردن افراطي، خوردن احساسي و بطور كلي رژيم غذايي مصرفي را مورد بررسي قرار دادند و متوجه شدند كه اكثريت قريب به اتفاق اين مطالعات (۸۶ درصد) نشان مي‌دهد كه مديتيشن، هر سه مورد را بهبود مي‌بخشد. اگر بخاطر اينكه بنظر مي‌رسد كاهش وزنتان، متوقف شده ، استرس داريد، به غذا خوردن روي نياوريد بلكه سعي كنيد بجاي آن، ذهنتان را آرام كنيد. روي پر كردن ريه‌ها و بازدم آرام، تمركز كنيد. ذهنتان را خالي و جسمتان را آرام كنيد. در هر زمان، يك بخش از بدنتان را ريلكس كنيد. بمدت ۵ دقيقه در زمان حال، زندگي كنيد. آرامش را احساس كنيد سپس به تلاشتان ادامه دهيد. بااينكار شما براي آرام شدن، نيازي به غذا خوردن نداريد.

دلايل توقف كاهش وزن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۴۷:۲۹ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
فوايد مصرف كرفس

كرفس از محتواي ويتامين‌ها و مواد معدني خوبي سود مي‌برد. اسيد فوليك و پتاسيم موجود در كرفس به بدن در ارائه عملكرد مطلوب خود كمك مي‌كنند. اما مهم‌ترين ويژگي كرفس محتواي ويتامين C بالاي آن است كه مي‌تواند به تقويت سيستم ايمني و مقاومت در برابر بيماري كمك كند. در ادامه با برخي از فوايد مصرف كرفس بيشتر آشنا مي‌شويد.

كاهش كلسترول

مصرف كرفس به واسطه فتالات‌ها به كاهش كلسترول بد خون كمك مي‌كند. فتالات‌ها توليد اسيدهاي صفراوي را تحريك مي‌كنند، كه اين شرايط به كاهش كلسترول بد (LDL) در خون كمك مي‌كند. تنها كاري كه بايد انجام دهيد مصرف دو ساقه كرفس در روز است.

ادرارآور طبيعي

سطوح پتاسيم و سديم موجود در كرفس آن را به يك ادرارآور بالقوه تبديل مي‌كنند. اين ويژگي به خروج سموم مضر از بدن كمك مي‌كند.

كاهش التهاب

كرفس داراي تركيباتي است كه مي‌تواند به پيشگيري از انواع مختلف سرطان كمك كنند و سلول‌هاي سرطاني را در بدن سم‌زدايي مي‌كنند و به پيشگيري از شكل‌گيري آنها، به ويژه سرطان تخمدان، كمك مي‌كنند.

درمان عفونت مثانه

به واسطه ويژگي‌هاي ضد التهابي و ادرارآور، كرفس در خروج سنگ‌هاي كيسه صفرا از بدن و درمان عفونت‌هاي مثانه مفيد است.

درمان بوي بد دهان

بهداشت ضعيف دهان و دندان يكي از دلايل شكل گيري بوي بد دهان يا نفس بدبو است. باكتري‌هايي كه از مواد غذايي باقيمانده بين دندان‌ها و لثه تغذيه مي‌كنند، در شكل گيري بوي بد دهان نقش دارند. جويدن كرفس مي‌تواند به پاكسازي اين مواد غذايي كمك كند، در شرايطي كه به فضاي دهان و نفس نيز طراوت مي‌بخشد.

كمك به كاهش وزن

يك ساقه كرفس به طور ميانگين تنها ۱۵ كالري دارد. اين در شرايطي است كه به واسطه محتواي فيبر موجود در كرفس مي‌توان احساس سيري را در بلند مدت تجربه كرد و از مصرف تنقلات و ميان وعده‌هاي چاق كننده پرهيز كرد.

 

 

كاهش نشانه‌هاي قاعدگي

تركيبات موجود در كرفس مي‌توانند با نشانه‌هاي قاعدگي مانند نفخ، سردرد، و درد در ناحيه شكم مقابله كنند. ماده شيميايي گياهي آنتول موجود در كرفس به مقابله با گرگرفتگي كه مي‌تواند در دوران قاعدگي رخ دهد، كمك مي‌كند.

سلامت چشم

بسياري از مواد مغذي موجود در كرفس به محافظت از سلامت چشم‌ها در برابر انحطاط ماكولا كمك مي‌كنند. يك ساقه بزرگ كرفس مي‌تواند حاوي حداقل ۱۰ درصد از دوز توصيه‌شده ويتامين A روزانه باشد كه اين ماده مغذي براي سلامت چشم مفيد است.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۴۳:۵۷ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 44
دیروز : 11
افراد آنلاین : 1
همه : 5124
چت باکس
امکانات وب

اینستاگرامی ها

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید لپ تاپ استوک / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم /  نوار نقاله