شعر و ادب + بيوگرافي و هنر
س
خواص آنتي اكسيداني زردچوبه

سال‌هاست آنتي‌اكسيدان‌هاي داخل ميوه‌ها و سبزيجات، مورد علاقه جامعه بوده است. براساس مطالعات علمي، مصرف مكرر آنتي‌اكسيدان‌هاي طبيعي با پيشگيري از بيماري‌هاي قلبي عروقي و سرطان در ارتباط است. تجميع گونه‌هاي اكسيژن فعال كه ROS ناميده مي‌شوند، باعث تخريب و آسيب به پروتئين‌ها، ليپيدها و DNA مي‌شوند و نتيجه اين تخريب نبود تعادل بين اكسيدان‌ها و آنتي اكسيدان‌ها به نفع اكسيدان‌هاست؛ فرايندي كه موجب پيري و ايجاد بيماري‌هاي مختلف در انسان مي‌شود، اما تركيبات آنتي اكسيدان مي‌توانند تا حدودي از اين اتفاق جلوگيري كند. آنتي اكسيدان‌ها در رژيم غذايي مي‌توانند سيستم دفاع سلولي را تحريك و از تخريب اجزاي سلولي در برابر آسيب‌هاي اكسيداتيو جلوگيري كنند. براي اين مصارف، آنتي اكسيدان‌هاي مصنوعي بيشتر مورد استفاده هستند كه از بسياري از آنها ايجاد آسيب‌هاي كبدي گزارش شده است. بنابراين، نياز به شناسايي منابع طبيعي و سالم كه جايگزين مناسبي براي آنتي اكسيدان‌هاي مصنوعي در رژيم غذايي باشد، وجود دارد.يكي از تركيبات سرشار از آنتي اكسيدان، گياهي است شناخته شده به نام زردچوبه. در آسيا از زردچوبه به طور گسترده به عنوان يك ادويه، رنگ دهنده و طعم دهنده در غذا استفاده مي‌شود. در طب سنتي نيز به عنوان ضددرد، درمان اختلالات قاعدگي، روماتيسم و بيماري‌هاي پس از سوانح استفاده مي‌شود. علاوه بر اين، گفته شده كه زردچوبه خواص ضدقارچ نيز دارد.

 

 

داشتن تركيباتي كه مواد دافع حشرات را در خود جاي مي‌دهد نيز جزو خواص زردچوبه است، اما در واقع آنچه باعث شده تا زردچوبه براي تحقيقات ضدسرطان گزينه مناسبي باشد، خاصيت آنتي اكسيداني آن است. مطالعه و بررسي‌هاي علمي نشان داده‌اند زردچوبه قدرت مهار راديكال‌هاي آزاد را دارد و خواص ضدراديكال قابل توجهي از آن گزارش شده است. فنل‌هاي موجود در تركيبات طبيعي، به طور كلي جاذب بسيار موثري براي راديكال‌هاي آزاد و آنتي اكسيدان‌ها است. بررسي‌هاي دانشمندان نشان داده است در زردچوبه نيز ارتباط محكم و قابل اطميناني بين محتواي فنول‌هاي طبيعي زردچوبه و خواص آنتي اكسيدان آن وجود دارد. پلي فنولي كه در زردچوبه عامل آنتي اكسيدان است، كوركومين (Curcumin) ناميده مي‌شود.تا امروز، بسياري از آزمايش‌هاي باليني كنترل شده، مصرف مكمل كوركومين در بيماران مبتلا به سرطان را درگروه‌هاي كوچك مورد بررسي قرار داده است. بسياري از يافته‌ها نشان مي‌دهد استفاده خوراكي كوركومين به احتمال زياد به عنوان يك عامل درماني در سرطان‌هاي دستگاه گوارش موثر است. در يك مطالعه باليني كه در بيماران مبتلا به سرطان لوزالمعده پيشرفته انجام شد، مشخص شد كوركومين داراي فعاليت ضدسرطان است، گرچه اين فعاليت چندان قوي نيست. با توجه به اثر ضدسرطان پايين در تجويز خوراكي كوركومين و توجه به آب گريز بودن آن، برخي محققان پيشنهاد كرده‌اند كوركومين با تكنيك‌هاي داروسازي براي تزريق داخل وريدي در مطالعات باليني مورد استفاده قرار گيرد. به نظر مي‌رسد كوركومين مي‌تواند باعث كاهش خطر ابتلا به سرطان ريه نيز بشود. محققان آزمايشي را روي كوركومين و نيكوتين انجام داده اند. نيكوتين يك ماده شيميايي قدرتمند سرطانزاست كه در بسياري از افراد سيگاري سرطان ريه را موجب مي‌شود.تحقيقات نشان داده است كوركومين باعث كاهش اثرات سرطانزايي نيكوتين مي‌شود.سرطان پروستات نيز يكي از عوامل مهم در مرگ مردان در تمام جهان است. با افزايش سن، خطر ابتلا به سرطان پروستات افزايش پيدا مي‌كند. در پنجاه سالگي، از هر چهار مرد يك نفر داراي سلول‌هاي سرطاني در غده پروستات خود است. جالب است بدانيم در هشتاد سالگي از هر دو مرد يك نفر در پروستات خود سلول‌هاي سرطاني دارد. در مطالعه‌اي كه دانشمندان روي سلول‌هاي سرطان پروستات انجام داده اند، مشخص شده است كوركومين باعث مهار رشد سلول‌ها و داراي پتانسيل مناسبي براي كند كردن روند پيشرفت سرطان پروستات است. بنابراين محققان نتيجه گرفته‌اند كوركومين ممكن است جايگزين غيرسمي مناسبي براي درمان سرطان پروستات در مردان باشد.شايد بتوان سرطان پستان در زنان را در مقابل سرطان پروستات در مردان يك عامل مهم در مرگ و مير دانست. پژوهشگران چيني دريافتند كوركومين باعث سركوب‌هاي متعدد روي سلول‌هاي سرطان پستان است. بنابراين به نظر مي‌رسد نتايج اوليه تحقيقات دانشمندان در مورد كوركومين و سرطان بسيار دلگرم كننده است. به عنوان يك محصول طبيعي، كوركومين تركيبي غيرسمي است كه اثرات مهاري آن روي بسياري از مسيرهاي درگير در بروز سرطان و تومور ارزشمند است. در واقع اين تركيب به تنهايي اثرات ضد تومور مناسبي را نشان داده است.بنابراين به نظر مي‌رسد مصرف روزانه زردچوبه در انواع غذاها، مي‌تواند حفاظي طبيعي باشد در برابر انواع سرطان. البته شايان ذكر است كه محققان مصرف بيش از حد اين تركيب طبيعي را توصيه نمي‌كنند زيرا مطالعات باليني در انسان‌هايي كه به مقدار زياد از كوركومين استفاده كرده اند، در برخي از افراد تهوع يا اسهال و ايجاد فقر آهن را در افراد مستعد گزارش كرده است.

 

خواص آنتي اكسيداني زردچوبه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۲۸:۰۰ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
ميوه‌هايي براي افراد چاق

اگر از جمله افرادي هستيد كه تمايل داريد در روزهاي گرم بهار وزن خود را كم كنيد مي‌توانيد با انتخاب موادغذايي مناسب سوخت و ساز بدنتان را افزايش دهيد.فاكس نيوز در مطلبي تازه به از برخي مواد خوراكي اشاره كرده كه ميزان سوخت و ساز بدن را بالا برده و به كاهش وزن كمك مي‌كند. اين خوردني‌هاي لاغركننده عبارتند از:

مركبات

ميوه‌هايي مثل پرتقال، گريپ فروت و ليموها به دليل آنكه حاوي ويتامين C‌ هستند كمك مي‌كند تا سوخت و ساز چربي‌ها سريعتر انجام شود. بدن روزانه تنها به ۶۰ ميلي‌گرم ويتامين C براي برطرف ساختن نيازهاي اساسي خود احتياج دارد اما افزودن آن به مقدار ۵۰۰ ميلي‌گرم همراه با ورزش كردن، چربي‌سوزي را تا ۳۹ درصد افزايش مي‌دهد.

توت‌ها

توت‌ها سرشار از فيبر خوراكي هستند. بدن نمي‌تواند فيبر را هضم كند اما به هر شيوه تلاش مي‌كند تا كالري موجود در بدن را بسوزاند. همچنين فيبر باعث مي‌شود چربي و كالري‌ها پيش از آنكه توسط بدن جذب شوند از طريق دستگاه گوارش خارج شوند.

 

 

غلات با فيبر بالا

نتايج يك بررسي نشان مي‌دهد زناني كه از غلات مصرف مي‌كنند ۳۰ درصد كمتر احتمال دارد به اضافه وزن مبتلا شوند. غلات با فيبر بالا نه تنها سوخت و ساز بدن را بالا مي‌برند بلكه به آرامي هضم مي‌شوند به طوري كه براي ساعت‌ها احساس سيري مي‌كنيد. همچنين فيبر كمك مي‌كند سطح انسولين بدن ثابت بماند.

پروتئين‌هاي گوشتي

اين نوع پروتئين‌ها سوخت و ساز بدن را افزايش مي‌دهند و چربي بيشتري را مي‌سوزاند زيرا براي هضم كامل آنها انرژي بيشتري نياز است. نتايج يك بررسي نشان مي‌دهد افرادي كه رژيم غذايي با پروتئين بالا دارند نسبت به افرادي كه از رژيم كربوهيدرات بالا پيروي مي‌كنند، بيشتر كالري مي‌سوزانند.

سير

اين ماده مغزي سرشار از فوائد گوناگوني براي سلامتي است كه شامل تقويت ايمني بدن تا مقابله با پيري و بيماري‌ها مي‌شود. افزودن سير به رژيم غذايي حتي به ميزان بسيار پايين به فرد كمك مي‌كند تا وزن خود را از دست بدهد. همچنين طبق بررسي‌هاي انجام شده سير ممكن است تعداد كالري‌هاي سوزانده شده در طول فعاليت‌هاي روزانه را افزايش مي‌دهد در حالي كه از توليد چربي بدن مي‌كاهد.

 

ميوه‌هايي براي افراد چاق


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۲۳:۳۸ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
خواص قهوه سبز

تاثير مستقيم بر متابوليسم و چربي هاي بدن

تاثير در كاهش چربي ها و لاغري

قهوه سبز داراي مواد آنتي اكسيدان است و مانع از بروز پيري زود رس مي گردد

موجب افزايش ميزان كلسيم در ادرار مي گردد و بنا براين  افراد داراي پوكي استخوان نبايد مصرف نمايند

داراي مقدار زيادي كافئين است و اگر داراي سابقه ناراحتي قلبي و يا واكنش هاي آلرژيك هستيد بايد با احتياط مصرف نماييد .

قهوه سبز

 

قهوه سبز داراي خاصيت هاي زير مي باشد :

– حفظ قند خون در شرايط سالم

– فشار خون پايين تر

– بهبود عملكرد قلبي-عروقي

– خواص آنتي اكسيداني

– حذف راديكال هاي آزاد از بدن به ميزان دو برابر چاي سبز و انگور

 

قهوه سبز عليه سنگ كيسه صفرا

براي پيشگيري و درمان سنگ‌هاي كيسه صفرا گياهان صفرا آور كاربرد دارند. گياهان صفراآور به گياهان دارويي اطلاق مي‌شود كه جريان صفرا را از كيسه صفرا به سمت روده افزايش مي‌دهند. كلروژنيك اسيد موجود در قهوه سبز يك صفراآور است كه از تجمع صفرا در كيسه صفرا جلوگيري مي‌كند و مانع از تشكيل سنگ‌هاي صفراوي مي‌شود. از منابع اصلي اين ماده شيميايي، قهوه و بالاخص قهوه سبز است.

 

دانه‌هاي قهوه سبز متشكل از ۶-۷ درصد كلروژنيك اسيد هستند و قهوه رسيده مقدار كمتري از آن دارد و درحقيقت كلروژنيك اسيد موجود در آن به مواد ديگري تبديل شده‌اند. مصرف روزانه قهوه سبز ريسك ابتلا به بيماري‌هاي كيسه صفرا، سيروز كبدي و سرطان كبد را كاهش مي‌دهد. اين مسئله به خاطر اثرات آنتي اكسيداني قهوه سبز مي‌باشد. همچنين وجود كلروژنيك اسيد در قهوه سبز از ديگر علل ضد سرطاني بودن اين گياه است.

قهوه سبز بر ضد فشار خون

 

همانگونه كه گفتيم قهوه معمولي از كافئين بيشتري و قهوه سبز از كلروژنيك اسيد بيشتري تشكيل شده است. كافئين اثر افزايش دهنده فشارخون دارد و با مصرف قهوه معمولي انرژي در دسترس بدن افزايش مي‌يابد. در نتيجه فشارخون، ضربان قلب و فعاليت سيتسم قلبي عروقي شما افزايش مي‌يابد. اما كلروژنيك اسيد باعث كاهش فشار خون مي‌شود. در نتيجه قهوه سبز به دليل دارا بودن كلروژنيك اسيد بالاتر و كافئين كمتر اثرات ضد فشار خون دارد.

 

قهوه سبز براي ديابت بهتر از قهوه معمولي

 

كلروژنيك اسيد موجود در قهوه سبز اثرات ضدديابتي بيشتري به نسبت كافئين دارد. اين ماده جذب گلوكز غذا توسط روده‌ها را كاهش مي‌دهد و نيز جذب گلوكز موجود در خون توسط ماهيچه‌ها را افزايش مي‌دهد. هر دوي اين عوامل باعث كاهش گلوكز موجود در خون مي‌شود و در نتيجه قند خون كاهش مي‌يابد. همچنين كلروژنيك اسيد با كاهش مقاومت سلول‌ها به انسولين منجر به افزايش جوابدهي سلول‌ها به فرمان انسولين مي‌شود و با مهار توليد گلوكز در بدن اثرات ضدديابتي خود را اعمال مي‌كند.

قهوه معمولي براي لاغري مناسب‌تر از قهوه سبز

علت اصلي اثرات كاهش وزن قهوه معمولي محتواي كافئين آن مي‌باشد و مطالعات نشان مي‌دهند كه قهوه‌هاي بدون كافئين اثري بر تناسب اندام و لاغري ندارند؛ زيرا اين كافئين است كه مانع از ذخيره چربي‌ها مي‌شود، سطح انرژي در دسترس بدن را افزايش مي‌دهد و نيز باعث افزايش متابوليسم و سوخت و ساز در بدن مي‌گردد و تمام اين موارد در كنار هم علت اثرات چربي سوزي قهوه معمولي مي‌باشد. اما قهوه سبز ۲۰ درصد از كل كافئين موجود در قهوه معمولي را دارا مي‌باشد و در نتيجه نمي‌تواند به اندازه قهوه معمولي براي فرآيندهاي چربي سوزي موثر باشد.

خواص قهوه سبز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۲۲:۲۲ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
قهوه سبز چيست

قهوه سبز چيست؟

قهوه سبز در حقيقت همان قهوه معمولي خودمان است كه هنوز نرسيده است و رنگ سبز آن به علت كال بودن و نرسيده بودن آن است. قرص‌هاي مكمل و يا نوشيدني‌هاي قهوه سبز، از اين قهوه سبز و كال تهيه مي‌شوند. قهوه سبز، آن طعم تلخ و آشناي قهوه را ندارد و بيشتر به يك نوشيدني گياهي شبيه است.

قهوه سبز به نسبت قهوه معمولي از كافئين كمتري تشكيل شده است و در حدود ۲۰ درصد قهوه معمولي كافئين دارد؛ درنتيجه بسياري از عوارض ناشي از كافئين در آن كمتر مي‌باشد و در عوض داراي مقادير فراواني كلروژنيك اسيد مي‌باشد.

 

قهوه سبز

كلروژنيك اسيد چيست؟

كلروژنيك اسيد نوعي كافئيك اسيد است كه در قهوه معمولي و قهوه سبز يافت مي‌شود. ۸۰۰-۵۰۰ ميلي‌گرم كلروژنيك اسيد در هر ليتر قهوه معمولي يافت مي‌شود و ميزان كلروژنيك اسيد موجود در قهوه سبز به مراتب بيشتر از اين مقدار است. كلروژنيك اسيد همچنين در ميوه‌هايي چون: سيب، گلابي، بادمجان، گوجه فرنگي، بلوبري، توت فرنگي، سيب زميني و گياه بامبو يافت مي‌شود. كلروژنيك اسيد به عنوان يك آنتي اكسيدان در سيستم عصبي فعاليت مي‌كند و عوامل ايجاد كننده التهاب در سيستم عصبي را سركوب مي‌نمايد و به عنوان يك ملين در افراد مبتلا به يبوست كاربرد دارد.

قهوه سبز چيست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۱۹:۲۰ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
درمان خشكي پوست و مو در بهار

با تغيير فصل پوست به اصلاح دچار استرس مي شود. خشكي پوست و مو، ترك پوست، احساس خارش، پوسته پوسته شدن و احساس زبري در پوست و گاهي ريزش مو، از مهمترين عوارض تغيير فصل است. از طرفي خشكي پوست يكي از مهمترين دلايل چروك پوست است.

اثرات اين عارضه در افرادي كه به طور كلي پوست خشكي دارند يا زنان يائسه، بيشتر است. درمان خشكي پوست و مو چند راهكار ساده دارد:

هنگام خانه تكاني حتما از دستكش استفاده كنيد

يكي از مهمترين دلايل خشكي پوست و مو در بهار، استفاده از مواد شوينده شيميايي براي خانه تكانيست.

مواد شيميايي استفاده شده در انواع شوينده ها، يكي از مهمترين دلايل خشكي پوست، ايجاد حساسيت و خارش، چروك پوست دست، خشكي مو و سوزش چشم است.

توصيه مي‌شود تا حد امكان از اين مواد شيميايي پاك‌كننده استفاده نكنيد و سركه و جوش شيرين را جايگزين اين مواد مصنوعي كنيد، در صورت لزوم استفاده از مواد شيميايي، حتما از دستكش استفاده كنيد و پنجره ها را باز بگذاريد تا هوا جريان داشته باشد. نوشيدن آب و شير كم چرب هنگام خانه تكاني ضروري است.

 

 

به محض برگشتن به خانه پوست خود را بشوييد

هنگامي‌كه بيرون از خانه قرار داريم، پوست در معرض انواع آسيب ها از جمله آلودگي هوا، مواد شيميايي مختلف و انواع سموم قرار دارد، بنابراين توصيه شده است به محض ورود به خانه صورت خود را بشوييد و پس از آن از مرطوب كننده استفاده كنيد.

تا حد امكان از مواد آرايشي استفاده نكنيد

مواد آرايشي يكي از مهمترين دلايل خشكي و آسيب به پوست است؛ سعي كنيد فقط از كرم ضد آفتاب مناسب پوست خود استفاده كنيد و در صوررت نياز به مواد آرايشي، محصولات با كيفيت گياهي استفاده كنيد.

از كرم مرطوب كننده زياد استفاده كنيد

ساده ترين راه براي حل خشكي پوست، استفاده مداوم از كرم هاي مرطوب كننده و روغن هاي گياهي، روي سطح بدن است. برخي از افراد احساس خوبي در مورد استفاده از كِرِم ندارند و از اينكه يك لايه روي پوست قرار بگيرد ناراضي هستند. به اين افراد توصيه مي شود كه از كرم هاي مرطوب كننده سبك استفاده كنند تا مانع از دست دادن آب پوست شود. روغن هاي گياهي مانند روغن بادام، زيتون و نارگيل نيز گزينه مناسبي براي حفظ آب پوست است.

مدت زمان استحمام را كوتاه كنيد

استفاده از آب داغ براي استحمام توصيه نشده است؛ چرا كه چربي پوست را از بين مي برد. بنابراين بهتر است به استحمام كوتاه با آب ولرم بسنده كنيد و از شامپو و صابون مخصوص كودكان استفاده كنيد.

هنگام مراجعه به آرايشگاه حتما بر لزوم استفاده از لوازم يك بار مصرف تاكيد كنيد.

از كلاه آفتابي لبه‌دار استفاده كنيد.

پوست خود را در معرض حشره‌كش‌ها قرار ندهيد.

از لوسيون شير استفاد كنيد.

پنبه را به شير آغشته كنيد و روي پوست خود بكشيد و پس از پنج دقيقه بشوريد. اين كار را روزي چند بار تكرار كنيد.

-روزي هشت ليوان آب بنوشيد

-كرم ضد آفتاب را فراموش نكنيد

-ازغذاهاي آماده و سرخ كرده پرهيز كنيد

-مصرف ميوه و سبزيجات را افزايش دهيد

-مصرف آب ميوه طبيعي فراموش نشود

-از لباس هاي پنبه اي استفاده كنيد

-از استرس دوري كنيد

-پياده روي را فراموش نكنيد

-سيگار نكشيد

-خواب كافي داشته باشيد

-مصرف شيريني جات را كاهش دهيد

-غذاي شور نخوريد

چند درمان طبيعي براي رفع خشكي مو

۱-تخم مرغ

تخم مرغ را با روغن زيتون يا روغن بادام و عسل تركيب كنيد و به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقيقه روي مو قرار دهيد و سپس بشوييد. استفاده از تركيب موز له شده، آب پرتقال و تخم مرغ و قرار دادن آن به مدت ۳۰ دقيقه روي مو نيز خشكي مو را برطرف مي كند.

۲-روغن كرچك

تركيب روغن كرچك با خردل و روغن زيتون و ماساژ مو و پوست سر با اين تركيب به مدت ۳۰ دقيقه، يك راهكار مناسب براي جلوگيري از خشكي مو و پوست سر است.

۳- خامه

تركيب خامه با شير و قرار دادن آن به مدت ۱۵ دقيقه روي سر راهكار مناسبي براي جلوگيري از خشكي مو است.

۴-روغن نارگيل

روغن نارگيل در مورد خشكي مو معجزه مي كند. بهتر است موها را شب با روغن ماساژ دهيد و يك كلاه پلاستيكي روي آن قرار دهيد و بخوابيد و صبح موها را شستشو دهيد و معجزه آن را ببينيد.

۵- پودر كاكائو

ماسكي از تركيب پودر كاكائو، عسل، سركه سيب و ماست تهيه كنيد و به مدت ۳۰ دقيقه روي مو قرار دهيد.

-از سشوار استفاده نكنيد

-موها را محكم نبنديد

-از شانه هاي پلاستيكي استفاده نكنيد

-موها را زياد شامپو نزنيد

-از بالشت ابريشمي استفاده كنيد

-مصرف گردو، ماهي سالمون، تخم مرغ، اسفناج و عدس را فراموش نكنيد

درمان خشكي پوست و مو در بهار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۱۸:۲۱ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
مهمترين خواص ويتامين K كمبود ويتامين K باعث بيماري‌هايي همچون پوكي استخوان و ناراحتي‌هاي قلبي مي‌شود، و قدرت بدن براي ترميم زخم‌ها را كاهش داده و انواع شكم درد را بوجود مي‌آورد.

تحقيقات نشان مي‌دهد بدون ويتامين K، بدن قادر نيست ريز‌مغذي‌هاي لازم براي سلول‌ها، به ويژه كلسيم و ويتامين D را به آنها برساند.

ويتامين K به دو گروه K1 و K2 تقسيم مي‌شود. اين ۲ گروه كارهاي متفاوتي انجام مي‌دهند، و بدن ما به هردوي آنها به شدت نياز دارد.

K1 در انعقاد خود و ترميم زخم‌ها بسيار موثر است، و كمبود آن باعث طولاني‌تر شدن دوره ترميم زخم‌ها، چه سطحي و چه داخلي مي‌شود. تحقيقات نشان مي‌دهد فراواني اين ويتامين مي‌تواند جلوي ابتلا به ليمفوما، شايع‌ترين نوع سرطان خون در آمريكا را بگيرد.

 

ويتامين K2 در كاركرد ويتامين D و كلسيم در بدن موثر است. شناخت اين ويتامين به تازگي صورت گرفته، و تحقيقات جديد نشان مي‌دهد كه اين ويتامين در جابجايي ويتامين D و كليسيم در بدن ما نقشي اساسي دارد. اين ويتامين از رسوب كلسيم در محل‌هاي نادرست بدن همچون مفاصل و رگ‌ها جلوگيري مي‌كند.

تست‌هاي آزمايشگاهي قادر به تشخيص ميزان ويتامين K در بدن نيستند، اما اگر شما از پوكي استخوان، ديابت و بيماري‌هاي قلبي رنج مي‌بريد، بدون ترديد با كمبود اين ويتامين روبرو هستيد.

زنان باردار و پابه‌زا هم به مقدار زياد از اين ويتامين نياز دارند، تا بچه‌ آنها تركيب استخواني كاملي داشته باشد.

ويتامين K1 در سبزيجات برگ‌گونه سبز رنگ وجود دارد، و هرچه رنگ اين سبزيجات سبزتر باشد مقدار اين ويتامين در آن بيشتر است. كلم پيچ، كلم، و بروكولي مقدار زيادي از اين ويتامين دارد.

ويتامين K2 هم در گوشت و مرغ ارگانيك، پنير، تخم مرغ و كره وجود دارد.

مهمترين خواص ويتامين K


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۱۷:۴۱ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
درمان آكنه با دمنوش چاي قرمز

آيا مي دانستيد كه بعضي چاي ها علاوه بر اينكه براي سلامتي مفيد هستند براي شفاف‌سازي پوست نيز كاربرد دارند؟

چاي هايي كه سرشار از پلي فنول (مولكول‌هاي آنتي اكسيدان) هستند، مي توانند پوست را مرطوب نگه داشته، اثرات مخرب UV را خنثي كرده و التهابات پوست را كاهش دهند.

از آنجا كه نوشيدن چاي داراي تاثيرات مثبتي روي رنگ پوست است، محصولاتي كه در آنها چاي به كار مي رود، نيز مي تواند براي پوست مفيد باشد.

تحقيقات نشان داده است سه نوع چاي مي‌توانند نقش بسزايي در جوان‌سازي پوست ايفا كنند. اين سه نوع چاي به شرح زير است:

 

 

چاي سبز

آفتاب زياد ممكن است به پوست آسيب رسانده و باعث پيري پوست شود. تحقيقات نشان مي‌دهد چاي سبز خطر ابتلا به سرطان پوست را كاهش مي دهد.

“كاتچين” موجود در چاي سبز التهابات پوستي ناشي از پيري را كاهش مي دهد. از طرفي، اين ماده پوست را از آفتاب سوختگي محافظت كرده و اثرات منفي اشعه UV خورشيد را روي پوست مي‌زدايد.

تجمع راديكال هاي آزاد در بدن در اثر جذب بيش از حد اشعه UV سلول هاي سالم پوست را نابود مي‌كند.

پلي فنول هاي موجود در چاي ضدالتهاب بوده و توانايي بازسازي DNA را دارند و مي توانند تغييرات سلولي ناشي از انباشت راديكال هاي آزاد در بدن را اصلاح كنند.

علاوه بر نوشيدن يك فنجان چاي سبز در هر روز مي توانيد از محصولات آرايشي حاوي چاي سبز نيز استفاده كنيد. چاي بابونه

در ميان دمنوش ها و چاي هاي گياهي، بابونه از شهرت بالايي براي درمان بيماري هاي پوستي برخوردار بوده و سال هاست كه براي درمان خشكي پوست، ترك پوست و حتي براي درمان آكنه ها استفاده مي شود.

چاي بابونه حتي براي درمان پوست هاي جوش دار و ملتهب نيز مفيد است. اين گياه سرشار از فلاونوئيدهاست كه براي مهار راديكال هاي آزاد ضروري است.

چاي رويبوس يا چاي قرمز

چاي رويبوس يا چاي قرمز كه از بوته هاي قرمز آفريقاي جنوبي استخراج مي‌شود، بدون كافئين است. خانم هايي كه نمي خواهند كافئين بدنشان زياد شود، مي‌توانند از اين نوشيدني مفرح براي رطوبت‌دهي به پوستشان بهره ببرند.

اين گياه منبع دو تركيب ضدالتهاب موسوم به آسپالاتين و نوتوفاگين است. البته فلاونوئيدهاي موجود در رويبوس هم خاصيت ضدالتهابي داشته و براي درمان آكنه ها بسيار مفيد است.

درمان آكنه با دمنوش چاي قرمز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۰۹:۰۷ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
خواص سيب زرد، قرمز و سبز

سيب انواع مختلفي دارد. از نظر رنگ، سيب سبز، زرد، قرمز و از نظر محصول، دو نوع رايج آن در ايران بيشتر به بار مي نشيند: «سيب گلاب» با آن عطر و بوي منحصر به فرد و «سيب شميراني» با پوستي چرب و طعمي متفاوت كه مخصوص نواحي كوهستاني است.

اين سيب ها از نظر ارزش تغذيه اي تفاوت چنداني با يكديگر ندارند، اما از نظر ويژگي‌هاي درماني، در چند مورد از يكديگر سبقت گرفته اند.

 

 

سيب‌ سبز يا سيب فرانسوي، به دليل دارا بودن اسيدهاي آلي فراوان، ترش‌تر و مصرف آن براي رفع گرمي و حرارت بدن، التهاب كبد و التيام تهوع و دل به هم خوردگي ناشي از گرم مزاجي يا گرمازدگي بسيار مفيد است. فقط بايد به ياد داشت مصرف زياد سيب ترش براي سردمزاجان خوب نيست و اعصاب را كمي ضعيف مي‌كند و كساني كه معده قوي ندارند نبايد پس از خوردن سيب خام و ترش، آب سرد بنوشد.

سيب قرمز به دليل ويتامين ها و رنگدانه هاي آنتي اكسيداني قوي كه در پوست قرمز خود دارد، نسبت به سيب زرد كه به سيب لبناني معروف است، خاصيت ضدسرطاني بالاتري دارد و مصرف آن همراه با پوست توصيه مي شود. البته به دليل اينكه امروزه براي افزايش ماندگاري سيب ها در انبار، پوستشان را با مواد شيميايي مومي و براق واكس مي زنند، بايد ابتدا پوست سيب را با ابر آغشته به مايع ظرفشويي خوب بشوييد و پس از آبكشي ميل كنيد.

به توصيه متخصصان طب سنتي، دمنوش پوست سيب قرمز و زرد با اندكي عسل براي پاكسازي كليه ها مفيد است و مصرف رنده شده آن همراه با عرقياتي چون گلاب، بيدمشك يا بادرنجبويه همراه با كمي زعفران به پاكسازي بدن از مواد زائد -بخصوص پس از خوردن تنقلات در ايام نوروز- كمك كرده، براي عميق شدن خواب مفيد است. آب سيب تازه و سيب پخته (كمپوت) نيز تقويت‌كننده كبد و سم‌زداي آن است و مانع تشكيل اسيد اوريك در بدن مي‌شود. به همين دليل مصرف آن براي مبتلايان به درد مفاصل و نقرس توصيه شده است.

قند سيب به كندي جذب بدن مي‌شود. بنابراين براي مبتلايان به ديابت، مصرف آن بايد پس از مشاوره با متخصص صورت گيرد. با اين حال، توصيه مي شود كه ديابتي ها از سيب هاي خيلي شيرين استفاده نكنند.

برخي افراد عادت دارند سيب يا فراورده هاي آن را همراه با دانه هايش بخورند. دانه هاي سيب همچون مغز هسته زردآلو حاوي تركيبي از سيانورند كه خوردن مقدار زياد آن منجر به بروز واكنش هاي نامطلوب در بدن مي شود. البته مصرف كم اين دانه ها اثر سوئي بر بدن ندارد، اما در هر حال چون مقداري ماده سمي سيانيد وارد بدن مي‌شود بار تحميل شده به كبد و كليه‌ها براي پاكسازي اين تركيبات زياد خواهد بود و بهتر است برعكس پوست سيب، دانه‌هاي آن را پيش از مصرف جدا كنيد.

خواص سيب زرد، قرمز و سبز


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۰۷:۲۰ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
مراقبت از پوست در فصل بهار با رسيدن فصل بهار، پوست احتياج به مراقبت‌هاي ويژه‌اي پيدا مي‌كند. اين امر به دليل افزايش دما، حساسيت به نور آفتاب و آلرژن‌ها يا محرك‌هايي مثل گرده گل و گياهان مي‌باشد. دكتر محمد علي نيلفروش زاده؛ متخصص پوست، مو و زيبايي

 

فصل بهار با شروع گرم شدن هوا و افزايش تابش نور خورشيد با وجود فوايد بسيار مي تواند اثرات منفي و مضري هم بر روي پوست داشته باشد.

مهمترين دليل اين آسيب ها زمان بيشتري است كه در خارج از خانه مي گذرانيد.

كودكان و نوجوانان به مناسبت شرايط خاص در فصول بهار و تابستان بيشتر در معرض مستقيم نور آفتاب هستند خصوصا پسرها بيشتر از استخر، دريا، محيط پارك و با پوششي كم استفاده مي كنند.

افزايش دما

گرما و افزايش تدريجي آن در فصل بهار عامل مهم روند افزايش تعريق در افراد است كه اگر به تناسب آن رعايت بهداشت پوست و شستشوي مناسب انجام نگيرد، مي‌تواند براي بسياري موجب بيماري‌هايي در پوست و مو گردد.

از طرفي با تعريق پوست بدن چنانچه شستشوي روزانه صورت نگيرد محيط مناسب رشد قارچ‌ها مي‌شود.

قارچ تيناورسيكولر به صورت لكه‌هاي تيره روشن و قهوه‌اي و گاه نارنجي در تنه از علايم آن است كه گاه مي‌تواند با خارش تنه همراه باشد.

پوشيدن لباس‌هاي تيره در فصل بهار و تابستان به دليل جلوگيري از دفع گرماي پوست و جذب گرماي نور آفتاب زمينه را براي افزايش تعريق مناطق پوشيده بدن فراهم مي‌كند.

 

توصيه ما به شما

۱- شستشوي مناسب با استفاده از شوينده‌هاي غير الكلي و با آب ولرم، در پوست چرب روزي ۲ بار و در پوست‌هاي خشك روزي ۱ بار.

۲- مرطوب كننده: در فصل بهار و تابستان غدد چربي فعال‌ترند. اگر پوست خشك داريد به جاي شستشو از مرطوب كننده مناسب نوع پوست بزنيد.

۳- حالت دهنده و نرم كننده مناسب نوع مو اگر نوك موها خشك هستند و شكستگي دارند، از نرم كننده مو استفاده كنيد. خصوصا اگر موهاي خود را مش و يا رنگ كرده‌ايد از نرم كننده‌هاي حاوي پروتئين استفاده كنيد.

۴- مصرف ضد آفتاب با توجه به گرم شدن هوا در بين ساعات ۱۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر تا شب گرما بيشتر است از ضد آفتاب مناسب نوع پوست استفاده كنيد.

حساسيت به نور آفتاب

افرادي هستند كه به نور آفتاب حساسيت دارند يا داروهايي مصرف مي‌كنند كه پوست را به نور آفتاب‌ حساس مي‌كند، لذا در فصول سرد پاييز و زمستان علايم مهمي ندارند ولي با شروع بهار به‌تدريج متوجه علايم ‌پوستي مانند سرخي و التهاب و تورم در مناطق باز پوست مانند صورت مي‌شوند.

افراد سالمندي هستند كه به دليل مصرف داروهاي متعدد به طور مداوم در شروع بهار متوجه علايم فوق در صورت و يا پشت دست‌ها مي‌شوند. اين‌گونه افراد ضرورت دارد در صورت مشاهده تغييرات پوستي با پزشك معالج خود مشورت كنند.

شروع  بهار با افزايش مسافرت‌هاي گردشي همراه است و گاه به دليل نياز اسكان در منازل استيجاري روستاييان خصوصا در شهرهاي شمالي كشور، پزشكان متخصص پوست با بيماراني برخورد مي‌كنند كه دچار عفونت‌هاي انگلي مانند شپش، گال و خصوصا گزش حشرات شده‌اند كه اكثرا نياز به مداواي همه افراد خانواده است.

گزش حشرات براي ساكنان بومي علايم پوستي به همراه ندارند چون پوست آنها در برابر اين گزش‌ها مصونيت پيدا كرده است ولي مهمانان نوروزي به دليل تماس نداشتن قبلي پوست با سموم وارد شده، دچار دانه‌هاي قرمز رنگ متعدد خارش دار كه اكثراً در مسير يك خط است، مي‌شوند.

بنابراين استفاده از پشه‌بند و حشره‌كش‌هاي استاندارد در اتاق خواب مي‌تواند يك راه پيشگيري مناسب از گردش حشرات باشد، خصوصا كودكان بيشتر در معرض ظهور اين علايم پوستي هستند.

بهار با افزايش احتمال آلرژي خصوصا در افراد حساس همراه است.

آلرژن‌ها يا محرك‌ها مثل گرده گل و گياهان، گرد و غبار، مو و پر حيوانات، مواد شيميايي، نور خورشيد، بعضي داروها و غيره هستند كه در بهار با شروع گرده افشاني گياهان اين احتمال بيشتر خواهد بود.

مراقبت از پوست در فصل بهار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۵۹:۳۴ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
خواص ويتامين E براي پوست

روي بسياري از محصولات مراقبت از پوست برچسبي در بيشتر مواقع خودنمايي مي كند: حاوي ويتامين E. بر همين اساس، بسياري از ما اين گونه در نظر مي گيريم كه ويتامين E چيز خوبي براي پوست محسوب مي شود. اما آيا اين ماده مغذي به آن اندازه كه فكر مي كنيم براي پوست مفيد است؟

 

به گفته دكتر كريس دي آدامو، استاديار دانشگاه مريلند، ويتامين E خانواده اي از هشت ماده مغذي مختلف است كه براي سلامت انسان ضروري هستند. اين تركيبات همگي محلول در چربي هستند و اين به معناي آن است كه براي جذب در بدن انسان به نوعي از چربي نياز دارند.

اما به طور كلي، ويتامين E يك آنتي اكسيدان قدرتمند است و از ما در برابر راديكال هاي آزاد كه مي توانند موجب شكل گيري آسيب هاي مزمن مانند سرطان و مشكلات قلبي شوند، محافظت مي كند و همچنين در مقابله با التهاب نقش دارد. نتايج مطالعه اي جديد نيز به اين نكته اشاره داشت كه ويتامين E ممكن است به پيشگري از زوال عقل كمك كند.

منابع ويتامين E چه چيزهايي هستند؟ ويتامين E به طور طبيعي در بسياري از مواد غذايي وجود دارد و از اين رو، دريافت آن از طريق يك رژيم غذايي عادي آسان است. به گفته بريجيت زيتلين، كارشناس تغذيه، اين ماده مغذي در آووكادو، بادام، سيب زميني شيرين، دانه آفتابگردان، غلات كامل، ماهي قزل آلا، روغن زيتون، اسفناج، و بسياري مواد ديگر يافت مي شود. همچنين، اين ويتامين به غلات غني شده اضافه مي شود. همچنين، ويتامين E را مي توان در قالب مكمل مصرف كرد و به صورت موضعي از طريق كرم ها مورد استفاده قرار داد.

اما آيا ويتامين E به واقع براي پوست خوب است؟ خوشبختانه به نظر مي رسد استفاده از محصولات حاوي ويتامين E بي فايده نيست و اين تركيب اثر مفيدي بر پوست انسان دارد. ويتامين E داراي ويژگي ضد التهابي است كه به پيشگيري از قرمزي، پف، و ديگر موارد التهاب عمومي در پوست ما كمك مي كند. از سوي ديگر، ويژگي آنتي اكسيداني اين ويتامين به پيشگيري از نشانه هاي پيري و چين و چروك ها كمك مي كند و همچنين در خلاص شدن از شر جاي زخم ها نقش دارد.

حال شايد اين پرسش مطرح شود كه به چه ميزان ويتامين E نياز داريم؟ بنابر گزارش كلينيك مايو، مقدار مصرف توصيه شده روزانه ويتامين E براي بزرگسالان ۱۵ ميلي گرم است. بانوان باردار نيز به ميزاني مشابه نياز دارند، اما براي مادران شيرده برابر با ۱۹ ميلي گرم است. بيشتر مردم به راحتي ميزان لازم از ويتامين E را از رژيم غذايي روزانه خود دريافت مي كنند و از اين رو، كمبود آن نادر است.

چه اتفاقي رخ مي دهد اگر به ميزان كافي ويتامين E مصرف نكنيم؟ همان گونه كه در بالا اشاره شد، كمبود ويتامين E در ميان بزرگسالان نادر است، اما اگر با اين شرايط مواجه باشيد، ممكن است از دست دادن هماهنگي عضلات، اختلال در بينايي، و اختلال در گفتار را تجربه كنيد. افرادي كه در معرض خطر كمبود ويتامين E قرار دارند، آنهايي هستند كه در جذب چربي مشكل دارند زيرا همان گونه كه پيش‌تر اشاره شد، اين ماده مغذي محلول در چربي است. در همين راستا، اگر با هر گونه بيماري روده تحريك پذير مواجه باشيد به ظور بالقوه در معرض خطر قرار داريد.

خواص ويتامين E براي پوست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۵۸:۳۱ ] [ سينا ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 33
دیروز : 11
افراد آنلاین : 1
همه : 5113
چت باکس
امکانات وب

اینستاگرامی ها

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید لپ تاپ استوک / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم /  نوار نقاله